Novinky

Historie

NoToxic dne 12.02.2013 13:22 | Komunita | 2 Komentářů
imgbbcodes Server byl pořízen 22.01.2011 zprovozněn 31.01.2011 nastaven a oficiálně spuštěn 1.02.2011 od té doby pracuju
na serveru tak aby byl uživatelsky co nejpřívětivější. Původní stránky byli v celku směšné a sám jsem se v nich nevyznal. Byly postaveny na základním (defaultním)
designu, který se nedal skoro upravit. Proto jsem zhruba ke konci školního roku 1.5-6.2011 začal pracovat na novém designu stránek.
po práznínách jste se mohli radovat z nově upravených stránek a plně funkčních. Dále jsem pak pracoval na obsahu a Registraci pro stránky a rozjel jsem databázi PhpMyAdmins.


Pro začátek sem si říkal, že pro naučení bude stačit na základní práci se serverem, ale později jsem litoval.
Sice jsem koupil server, ale kdybych si sestavil vlastní (pc s operačním systémem serveru "ubuntu, debian, prostě libovolný linux") tak bych měl mnohem větší výkon
za podobnou cenu. sice spravovat takový server by stálo mnohem více práce, ale mohl bych se dále rozšiřovat než být na tom jako teď.

Díky posledním skutkům správce (pan Tringela) jsem dostal vlastní vnitřní IP (192.168.10.50 namísto původního 192.168.10.189) a dokonce mi zveřejnil porty + přeportoval server a svojí vlastní doménu takže z domény Test.strasidlo.eu:89 (portu 89 do vnitřní sítě 80) se dalo připojit na server zvenčí. To bylo úžasné protože se mi otevřela i možnost přístupu pro server z internetu.<br> V poslední řadě jsem na vánoce pro server koupil vlastní doménu Notoxic.cz:89 a tímto způsobem jste nejspíš připojeni i teď (velice dávno).

Doufám že ještě mnohonásobně rozšířím funkce serveru dokud to půjde a do budoucnosti přemýšlím o zakoupení nějakého VPS (herní server) a udělat z tohoto veřejný herní portál. Ale to bude asi až za hodně dlouho (dnes už máme).

Váš administrátor NoToxic Usmívat se [ke konci roku 2011]

Edit: 27.1.2013
Později jsme se ze Stumem a Ryorem domluvily že zkusíme koupit nějaký virtualní server (vps). Samozřejmě nejsme nějaký ořezávátka a vybrali jsme cenově a výkonově nejlepší firmu na trhu. Finaltech měl od obou věcí něco.


13.1.2012 jsem tedy zakoupil server VPS na otestování na 1 měsíc... na další den jsme tam měly nainstalovaný debian a o 2 dny později spoustu aplikací jako funkční web, SFTP, SSH, uživatele a dokonce po 3 dnech i dedicated server na Operaci flash point, kterej bežel pouze na windows systémech ale mě se to podařilo překopat a dokonce spustit i na Linuxu. Tehdy jsem začal zjišťovat jak se vůbec takový server ovláda a jak se vůbec pohybovat v konzoli a kde co je a čemu slouží. Pote jsem se dobře seznámil se siflerem a dostali jsme společnej nápad vytvořit web. Jelikož on byl začínající programátor webu a já jaksi taky tak jsme začali výmýšlet o čem web bude, Čemu bude dobrý a komu pomůže.


20.3.2012 Jsme vytvořily již začali něco páchat a přesměrovali doménu Notoxic.cz sem na web a rozjíždět náš vlastní redakčák.

no jo ale jak se server bude jmenovat a hlavně jak bude vypadat logo. Navrhli jsme ho několika grafikům ale zklamali.


12.4.2012 jsem načrtnul na velice směšnou podložku (lavice) nápad který ke mě jen tak přišel

imgbbcodes imgbbcodes

na druhý den sem se zeptal na reakce a pozoruhodně byla kladná tak sem začal s vývojem 3D modelu jak je vidět na fotkách a výsledek ? vidíte samy Usmívat se
imgbbcodesimgbbcodesimgbbcodesimgbbcodesimgbbcodesimgbbcodes


Tím jsme měli naše logo Usmívat se mezitím jsme vytvoříli náš teamspeak3 na komunikaci a rozšiřovat naší komunitu (ano ke startu všeho byl zánik serveru minecraft Pardálove kde jsem strávil 2 roky a propracoval jsem se na nejvyšší post. Pardála.. tato hodnost byla něco jako spolumajtel serveru a rozhodovaly jsme o všem ale při osobních problémech majtele bylo zabanováno spoustu nevinných a hodně pracovitých lidí "mimo jiné moje dobrá virtuální kamarádka lištiča" a za tyto lidi sem se postavil a udělal jim teamspeak něco jako azil pro přátele, díky tomu jsem byl zabanován i já navzdory skoro 24h usilovné práci pro server. To vedlo ke vzpoře všech lidí co stály nejen za mnou ale i ostatních a server doslova zničily. Dodnes to je obrovská škoda a pád úžasné dlouholeté komunity server se po půlroce obnovil, ovšem už to není ono, omlouvám se trochu sem odbočil...)


21.4.2012 Jsem koupil novou doménu NTSE.cz a rozjeli jsme podporu klanů. v té době se začala utvářet komunita ... 15 lidí denně a byli jsme rádi že jsme nápomocni. Objevil se klan alc (alcraft) který tvořil nový minecraft server. Nabídl jsem jim spolupráci a založil jim web a osamocený teamspeak.


17.6.2012 Jsem koupil doménu Notoxic.eu a k tomu mezi tím i navýšil a zdvojnásobil výkon serveru


Prázdiny byli ve znaku klidu proto jsme se občasně věnovali webu a komunitě a nějak tomu nevěnovali velkou pozornost. Je pravdou že jsem koupil novou mašinu. Fyzický stroj, který dnes využíváme a pracovali jsme na vlastním systému záznamu návštěvnosti teamspeaku ale hlavně jsem já osobně relaxoval.21.7.2012 jsem vytvořil pro internát automatickou registraci do datového serveru s 2 Tb sdílených datKe konci prázdnin, na začátku nového školního roku se o nás začalo zajímat stále více lidí a pomalu jsme se začali dostávat do TOP 20 teamspeak serveru v české lokalizaci. Stále probíhal nový vývoj zkoušky nových serveru her zábavy a až ke konci roku 2012 začali potíže, s návštěvností 50 lidí na jednom serveru a 25 lidí na druhém začal teamspeak lagovat... Začal sem tento problém řešit ale nedospěl sem kloudnému závěru .. opustilo nás spousta lidí lagy postupovali i při nezatížení například celkové kapacitě 40 lidí ... WTF ?? začal sem mít podezření na dos útoky a jiné zátěžové útoky od konkurence a dodnes to není vcelku objasněné... na nový rok jsem se rozhodl teamspeak přesunout na nový server. To byl teprve oříšek .. od nového roku totíž Teamspeak3 neposkytoval volné licence. 4x sem žádal o licenci 4x zamítnuto z různých důvodů.. BLBOSTÍ !!! takže jsem udělal dnem 26.1.2013 razantní zákrok. Přesunul jsem licenci na novej server bez ohledu na lidi. oznámil jsem kde je nový server <br><br>

Edit: 5.11.2013
8.2.2013
Vybojoval jsem konečně licenci od oficiální společnoti Teamspeak. Začalo tím tedy rozšiřování serverů a to jak na další stroje tak i virtualní servery pro různé projekty a klany.

23.03.2013
Bylo tomu už rok co jsme založily NTSE a také se touto dobou začalo o nás mluvit na různých fórech a portálech a nejen to ! lidi za námi začali chodit i s doporučením a to mi dělalo velikou radost.

15.05.2013
Rozjel se naplno náš nový web. Náš vlastní redakční systém, různé vychytávky do administrace, vylepšený design a spoustu dalších Usmívat se prostě web na který se už dalo koukat a kterým se dalo prezentovat.


22.05.2013
Měly jsme nadmíru klanů a přes 150 místnosti se 40 hráči denně... začalo redukování členů a neaktivních lidí.


27.05.2013
Přišla zásadní a zcela průlomová věc, vytvořily jsme propojení mezi webem a Teamspeakem a mohly jste si žádat v automatickém formuláři o místost. Tvoření místností se mnohonásobně zrychlilo a ušetřilo to spousty práce jak nám tak také vám.


02.07.2013
Dostaly jsme sponzoring v řadě už 4 serveru a celý systém statistik a knálů přesunuly na něj. Později se na něm začaly dělat pokusy a nakonec jsme zde začaly hostvat sponzorované teamspeaky pro vás, velké klany. Koupily jsme také webhosting od wedos ale zveřejnily jsme to až později (také jsme skončily spolupráci OVB a zrušily doménu ovbpv.cz)


28.10.2013
Přesunuly jsme celý web NoToxic Servers na wedos včetně funkcí a ulehčily tak našemu 1 serveru na kterem běží hlavní TS3.
Touto dobou už máme něco kolem 100 žádostí, máme přes 200 registrovaných uživatelů a na našem hlavní teamspeak3 serveru se za rok prostřídalo kolem 4013 hráčů a z toho přes 500 klanů. Musím říci že i když tento projekt stál už něco kolem 25 000 kč nehledě na vynaložené lidské úsilí tak si myslím, že mě hodně dal a ne jen mě ale také mému skvělému webmástrovy a samozřejmě také vám hráčům Usmívat se


Edit: 10.4.2014
19.12.2013
Začaly opět lagy na serveru. Neskutečné výpadky Finalhostingu. Napříč jejich omluvě jsem přemýšlel změně hostingu. Po domluvě jsem celý server přesunul na jimy nabídnutý 2 server s dojmem že je chyba na mé straně. Po tomto přenosu se to nějak nezlepšilo a pouze se nasralo dalších x lidí a poté odešlo. webmáster sifler se definitivně distancoval od projektu.

29.12.2013
Uvažoval jsem o přechodu na server leprechaun (fyzický server nikoliv VPS) od Finalhostingu. Kontaktoval jsem Finalhosting

5.1.2014
Definitivní ukončení spolupráce se server hostingem Finalhosting. Nová spolupráce s hostingem Pipni. Tento krok znamenal přenesení celeho serveru, systému databáze, přepsaní webu bez podpory webmástra.

13.1.2014
Připojila se k nám skupina hráču která podporovala CS 1.6 a my jsme zase podporovaly je. Během této doby začal lehký o to pozoruhodnější narůst hráčů.

14.1.2014
Registrace čítá 300 členů!


1.2.2014
Od projektu se postupně distancoval Stump a Ryor. (na server a vedení serveru jsem zůstal sám až na některé výjimky co chvíli na našem serveru dělali adminy)

22.2.2014
Vytvořil jsem TSDNS to znamená, že všechny námi hostované servery budou mít svou vlastní doménu a nebude se muset psát port. Mimo jiné náš server začalo navštěvovat okolo 80 hráčů a součet všech hráčů na všech námy hostovaných ts3 serverech čítalo přes 170.

24.2.2014
Náš hlavní 100 slotový server byl plný Smát se Byl jsem donucen navýšit server na 150 slotů. Mimo to jsme měly okolo 180 žádostí a každý den přicházely nové.

28.2.2014
Zcela sám jsem vytvořil webový graf, který ukazuje návštěvnost za rok. Tedy každý den v měsíci 12 měsícu

17.3.2014
Máme dostatek dárců pro to aby se nám zaplatil měsíc serveru, jsem všem nesmírně vděčný. První „zisk“ který server po 2 letech přinesl.

19.3.2014
Vytvořil jsem video tutoriál jak si požádat o místnost a jak to vypadá pro nás, když místnost příjímáme. Jednoduše řečeno jak náš systém funguje.

27.3.2014
Překročily jsme trafik (limit přenesených dat za měsíc) a to z důvodů že jsem mezitím vytvořil denní zálohování webu teamspeaku a databáze. Po domluvě nám trafik zdarma navýšily (za reklamu na webu, který hostujeme ale který s projektem NoToxic server nijak nesouvisí)

9.4.2014
Už i velké klany čítající 150 členů nás žádají o podporu nebo sponzoring. Žádostí o místnosti narůstá. Myšlenka redukování místností nutná. (okolo 107 členů denně)

Co bude dál ? to je ve hvězdách Mrkat
Pro komentování se musíte přihlásit!
RyorRyor - Více než před 9 roky
A hlavně tolik zajímavích lidi se kterýma se setkáš Smát se
SIFLERSIFLER - Více než před 9 roky
Opravdu bohatá historie a musím souhlasit s tím, že tento projekt nám všem hodně dal. Co jsem zde pochytil opravdu stojí zato.. Usmívat se
Strana 1 z 1:
1

Shoutbox

NoToxic NoToxicoff
Před 10 měsíci
Jakmile budu dostupný dojdu za tebou Usmívat se počítam tak neděle Usmívat se
Jezevec86 Jezevec86off
Před 10 měsíci
Ahojky Muzes se semnou spojit?
FoxCZ FoxCZoff
Před 10 měsíci
Ralnadeira Ahoj Mrkat, toho si nemusíš všimát. Jak bylo nápsané v novinkách byl to jen omyl během upráv na webu. S pozdravem za Notoxic.cz Community Manager FoxCz
Ralnadeira Ralnadeiraoff
Před 11 měsíci
Ahoj, přišel mi mail o rušení místností k 6.1.2017 co to to to?
SIFLER SIFLERoff
Před 11 měsíci
Frája

Naposled aktivní

edward179 edward179off
4 dny
FoxCZ FoxCZoff
6 dní
NoToxic NoToxicoff
1 týden
Priamus Priamusoff
2 týdny
EmilZatopek EmilZatopekoff
1 měsíc

Jsme také

2020 © NoToxic.cz, NoToxic.eu, NTSE.cz, NTSE.eu, NoToxic.net,          NoToxic.org
Registration: 17.12.2011 - CZ licence NIC.cz
Všechna práva vyhrazena.
Code: SIFLER, Design: NoToxic

Pro domény NoToxic.cz; NoToxic.eu; NTSE.cz vstupuje v platnost copyright od českých poskytovatelů domén "NIC" a to i pro domény 3. řádu spojeny s těmito doménami. Porušením tohoto duševního vlastnictví se můžete vystavit stíhaní nebo případně peněžité sankci. Copyright se vztahuje jak pro Obsah (text), kód tak i grafický design tvořený vlastníky domén. Vlastník domény ale nezodpovídá za obsah vložený uživateli stránek (podle dosavadních zákonu "nevstoupil v platnost zákon SOPA ani PIPA)


Registrace licence: 17.12.2011
Provozovatel: NoToxic